image/svg+xml
image/svg+xml

1-7 Nisan Kanser Haftası ve 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Kapsamında Depremzedelere Bilgilendirme ve Sağlık Taraması Yapıldı.

1-7 Nisan Kanser Haftası ve 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Kapsamında Depremzedelere Bilgilendirme ve Sağlık Taraması Yapıldı.


                                                                                  Yayımlanma Tarihi: 13.04.2023

Sağlık Bilimleri Fakültesi “1-7 Nisan Kanser Haftası” ve “7 Nisan Dünya Sağlık Günü” kapsamında düzenlemiş olduğu etkinlik ile Bartın Mehmet Rıfat Efendi Öğrenci Yurdu’nda depremden etkilenmiş olan depremzedeler ile bir araya geldi.  Program Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif KARAHAN’ın açılış konuşması ile başladı. Etkinlikte Bartın İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapmakta olan Uzman Hemşire Derya Karakoyun tarafından “Kanser, Kanser Tipleri ve Kanserden Toplumsal Korunma, Erken Teşhisin Önemi, İkincil Korunma, Meme Kanseri, Rahim Kanseri ve Kolon Kanseri Taramaları” konularında seminer verildi.

Bartın ilimizde kanser taramalarını nasıl yaptırabilecekleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Depremzedelerin soruları yanıtlandı. Ardından Fakültemizin öğretim elemanları ve Sağlıklı Adımlar kulübü öğrencileri ile depremzede yetişkin ve çocukların boy, kilo, beden kitle indeksi, kan basıncı, kan şekeri ölçümü gibi sağlık taramaları yapıldı. İlginin yoğun olduğu etkinlikte kanserden korunmaya yönelik Sağlık Bakanlığının broşürleri dağıtıldı. Etkinliğimize katılım sağlayan tüm depremzedelere, Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve gönüllü öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Voleybol ve Futbol Karşılaşmaları Gerçekleştirildi.

  • HEMŞİRELİK KARİYER GÜNLERİ

  • ERASMUS ÖĞRENCİ DENEYİMLERİ AKRAN EĞİTİMİ

  • Göçmenlere Yönelik Sosyal Hizmet Uygulamaları Hakkında Webinar Gerçekleştirilmiştir.

  • Sosyal Hizmet Kariyer Günleri Webinarı Gerçekleştirilmiştir.

  • 12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası ‘Hemşirelerimiz Geleceğimiz’ Temalı Bilimsel, Sosyal ve Sportif Etkinlikler ile Kutlandı.

  • Bartın Üniversitesi (BARÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları 1. Uluslararası 21. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresinden 5 ödül aldı.

  • 21-28 Nisan Ulusal Ebeler Haftası 5 Mayıs Uluslararası Ebeler Günü Etkinliği

  • Öğretim Elemanımız Erasmus+ Eğitim Alma Deneyimini Paylaştı

  • BARÜ’nün projesiyle depremden etkilenen çocuklar eğlenerek öğrenecek