image/svg+xml
image/svg+xml

DekanProf. Dr. Sevim ÇELİK
scelik@bartin.edu.trDekanımızın Mesajı

Sevgili öğrenciler;

Fakültemiz, Millî Eğitim Bakanlığının teklif yazıları üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30. maddesine göre, Bakanlar Kurulunca 17/01/2018 tarihinde kararlaştırılmış; 16 Şubat 2018 tarihli ve 30334 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak eğitim öğretime başlamıştır. Fakültemiz bünyesinde Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet, Odyoloji, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Gerontoloji, Ebelik olmak üzere 10 bölüm bulunmaktadır. Hemşirelik Bölümü 2019-2020 eğitim öğretim yılında %100 doluluk oranına sahip olarak eğitim öğretime başlamıştır.

Fakültemiz, öğrenci merkezli bir yaklaşımla,  yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, toplumsal sorumluluk bilinciyle bilimsel yöntemleri de kullanarak toplumun sağlığının korunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesine katkı sağlayan, etik değerlere bağlı, araştırmacı, analiz ve sentez yapabilen, ekip çalışmasına uyumlu, lisan bilen, mesleki ve kültürel açıdan kendini sürekli yenilemeye çalışan, donanımlı sağlık profesyoneller yetiştirmek ve topluma ve evrensel bilime katkıda bulunmayı benimsemektedir.  Bu bağlamda; her geçen gün artan güçlü akademik ve idari kadrosuyla, bilimsel ve teknolojik gelişmelerle uyumlu fizik ve teknik altyapısı ile siz öğrencilerimizi bilimsel, kültürel ve sosyal anlamda donanımlı bireyler olarak yetiştirmek bizleri gururlandıracaktır.

Sizler Fakültemizi tercih ederek, aynı zamanda öğrenci merkezli eğitim faaliyetlerinin sürdürüldüğü, yurt içi ve dışı öğrenci değişim programlarına sahip, mezunları taktir edilen ve kurumlara öncelikli olarak kabul edilen, mezuniyet sonrası iş garantisi sağlayan, bölgenin sorunlarına duyarlı ve çözüm getirebilen bir üniversiteye ve fakülteye gelmiş bulunuyorsunuz.
Her geçen yıl kendini geliştiren Fakültemiz, 2019-2020 eğitim öğretim yılından başlayarak eğitimde, öğretimde ve uygulamada ulusal standartları yakalamış, çözüm odaklı bir yaklaşımla bilimsel ve toplumsal sorunlara yönelik araştırmalar ve uygulamalar gerçekleştiren, kurumsal kültürü ve aidiyet duygusu yüksek, verdiği eğitimle tercih edilen, saygın bir fakülte olmak amacıyla akademik ve idari kadronun üstün çaba göstereceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Son olarak siz sevgili öğrencilerimize üniversitemize ve fakültemize hoşgeldiniz diyor, bizlerle olmayı tercih ettiğiniz, bu yolda bizlere yol göstereceğiniz, sizlerle güzellikleri ve başarıyı paylaşacağımız için teşekkür ediyor, başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Prof. Dr. Sevim ÇELİK
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Dekan